Eiropas Patērētāju
informēšanas centrs

300pxTiešsaistes iepazīšanās vietnes Eiropas Savienībā: patērētāji tiek apkrāpti pat gadījumos, kad tiek pārtraukts līgums

Mūsdienās iepazīšanās un otrās pusītes meklējumi virtuālajā vidē ir pavisam ierasta lieta, tomēr, izmantojot šo pakalpojumu, ir jābūt ļoti uzmanīgam, jo reģistrēšanās tiešsaistes iepazīšanās platformās var kļūt par dārgu prieku. Galvenais, ko der atcerēties, izmantojot tiešsaistes iepazīšanās platformas, ir tas, ka patērētājam ir tiesības atteikties no pakalpojuma 14 dienu laikā. Tāpat uzmanīgi jālasa līguma darbības noteikumi.

stocksnap c7ufjexev4Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (turpmāk – PTAC) un Eiropas Patērētāju informēšanas centrs (turpmāk – ECC Latvia) pēdējos divos mēnešos no patērētājiem ir saņēmuši vairāk kā 50 sūdzību saistībā ar veiktiem preču pasūtījumiem Igaunijas komersanta Crazydeal Group OÜ interneta vietnē www.crazydeal.lv, kā arī patērētājiem sniedza 65 konsultācijas saistībā ar iepirkšanos šajā vietnē.

Šī gada 7.februārī tiek atzīmēta Drošāka interneta diena, kuras sauklis ir "Esi daļa no pārmaiņām: Kopā par labāku internetu!". Tēma, kas pauž ideju par labāku internetu, mudina cilvēkus būt daļai no pārmaiņām un maksimāli izmantot internetā atrodamās pozitīvās iespējas, attīstīt iemaņas, zināšanas un sniegt viens otram atbalstu, kas nepieciešams, lai izvairītos no dažāda veida tiešsaistē sastopamiem riskiem.

Mūsdienās skolēniem ir zināšanas par cīņu pret globālo sasilšanu, kuras mērķis ir ilgtspējīga vides saglabāšana. Daudzi skolēni pārzina šīs cīņas paņēmienus – māk samazināt atkritumu daudzumu vai taupīt ūdeni u.tml., bet, vai viņi zina, kā pasauli ietekmē enerģijas patērētāji?

car rental 300px
Vai esat kādreiz internetā rezervējis automašīnu un autonomas birojā uzzinājis, ka patiesībā jums būs jāmaksā vairāk?
Pagājušajā gadā tas atgadījās 2000 patērētājiem Eiropā, kuri par šīm problēmām ziņoja Eiropas Patērētāju centriem, kas palīdz patērētājiem, kad tie ceļo vai iepērkas citās valstīs.

300pxriepasIzlemt par labu kādam tālākam izbraucienam kopā ar ģimeni vai aktivitātēm svaigā gaisā mēdzam ne tikai vasarā, bet arī ziemā. Gada aukstākais periods vilina notraukt putekļus no slēpošanas ekipējuma vai nedēļas nogalē apmesties kādā kalnu namiņā. Ņemot vērā, ka liela daļa atpūtnieku dod priekšroku uz savu izvēlēto galamērķi doties ar auto. Eiropas Patērētāju centru tīkls (ECC-Net) ir apkopojis informāciju par to, kas ziemas laikā būtu jāņem vērā, apceļojot Eiropas valstis, Norvēģiju un Islandi izmantojot automašīnu.

2016. gada novembrī Eiropas Patērētāju informēšanas centrs Latvijā un Patērētāju tiesību aizsardzības centrs veica aptauju par iepirkšanās paradumiem internetā. Pēc rezultātu apkopošanas tika izlozēti 9 laimīgie dalībnieki, kuri tiek aicināti saņemt pateicības balviņas.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs un Eiropas patērētāju informēšanas centrs aicina jūs uz bezmaksas semināru “Patērētāju individuālo strīdu risināšana”, kas notiks 22.11.2016. plkst.10:00 – 12:00, Viesnīcā Radisson Blu Latvija, Elizabetes ielā 55, Rīgā, zālē EPSILON.

Eiropas Komisija publicējusi 2016. gada patēriņa tirgu rezultātu pārskatu, ar kura palīdzību uzrauga ES patērētāju vērtējumu par 42 preču un pakalpojumu tirgu darbību.

Šie vērtējumi liecina, ka kopš iepriekšējā rezultātu pārskata publicēšanas 2014. gadā tirgus darbības rādītāji ir uzlabojušies. Kopš 2010. gada novērotā pozitīvā tendence pastiprinās, un vislielākais progress vērojams finanšu pakalpojumu jomā. Patērētāju trīs visaugstāk novērtētie preču tirgi ir grāmatu, žurnālu un laikrakstu tirgus, izklaides preču (piemēram, rotaļlietu un spēļu) tirgus un lielās sadzīves tehnikas (piemēram, ledusskapju) tirgus. Pakalpojumu jomā patērētāju trīs vadošie tirgi ir saistīti ar atpūtu, sākot no brīvdienu mītnēm līdz kultūras un izklaides pakalpojumiem, kā arī ar sporta pakalpojumiem, piemēram, sporta zāles.

rio captureEiropas Patērētāju centru tīkla sagatavotais materiāls drošam ceļojumam uz Riodežaneiro ietver informāciju par:

  • ceļojuma dokumentiem, 
  • viesnīcām, 
  • Olimpisko spēļu biļešu iegādi, 
  • pasažieru tiesībām, 
  • transporta iespējām Brazīlijā, 
  • valūtu, mobilajiem sakariem
  • ēdināšanu. 

Sūdzību forma
consumer affairs logo
ptac logo

Prātīgais patērētājs