Šī gada 23. septembrī britu tūrisma kompānija Thomas Cook paziņoja par bankrotu, kopš tā brīža ir atcelti gan tūrisma ceļojumi, kas rezervēti Thomas Cook aģentūrā, gan lidojumi, ko būtu nodrošinājusi aviokompānija Thomas Cook Airlines.

Ja esat iegādājušies ceļojumus pie Thomas Cook, lūdzam sekot informācijai, ko publicējis pats uzņēmums, kā arī Civilās Aviācijas pārvalde (turpmāk – CAA). Uz daļu no lidojumiem attieksies ATOL aizsardzība, kas ir Air Travel Organisers Licensing: https://thomascook.caa.co.uk/, kuru organizē CAA. Tas nozīmē, ka tiem pasažieriem, kuri jau atradās savos ceļojumos, un kuriem bija plānots atgriezties Lielbritānijā līdz 6. oktobrim, tiks organizēti atgriešanās lidojumi.

Savukārt, ja atgriešanās no ceļojuma ir ieplānota pēc 6.oktobra, pasažieriem nāksies plānot savu atgriešanos pašiem, lai ATOL varētu atlīdzināt atgriešanās izmaksas. Šīs kompensācijas attiecas tikai uz lidojumiem, kurus aizsargā ATOL, pasažieri par to var pārliecināties, pārbaudot ceļojuma rezervācijas apstiprinājumu vai kvīti.

Lai sazinātos ar CAA, iespējams izmantot šo: https://www.surveymonkey.co.uk/r/D3V677M kontaktformu, kur norādāma rezervācijas informācija un kontaktinformācija.

Diemžēl, ja patērētāji nav iegādājušies ceļojumu, bet rezervējuši tikai lidojumus pie Thomas Cook Airlines, šiem darījumiem netiek piemērota ATOL aizsardzība. Ja ar kompāniju saistītie lidojumi izmantoti kā daļa no iegādāta kompleksā ceļojuma pie cita tūrisma pakalpojumu sniedzēja, attiecīgais ceļojuma tirgotājs var būt atbildīgs par alternatīvu nodrošināšanu.

Ja ceļojumu (vai kādu no tā daļām) neaizsargā ATOL, patērētāji tiek aicināti vērsties savā bankā, kredītkartes kompānijā, vai arī ceļojumu apdrošināšanas kompānijā. Ja ceļojums ir bijis apdrošināts, lūdzam pārliecināties, kādas situācijas sedz apdrošināšanas polise.

Thomas Cook ir paziņojis, ka visi ceļojumi un lidojumi, kas rezervēti šajā aģentūrā ir atcelti no 2019. gada 23. septembra. Ja lidojumus nodrošina nevis “Thomas Cook Airllines”, bet kāda cita aviokompānija, iespējams, ka tie vēl ir spēkā, taču tas nav garantēts. Tāpēc patērētājiem pašlaik tiek ieteikts nedoties ceļojumā, ja vien ceļotāji nav pārliecinājušies, ka tas noritēs kā plānots.

TwitterFacebook