15.martā atzīmējam Patērētāju tiesību aizsardzības dienu, tādēļ Eiropas Patērētāju informēšanas centrs (ECC Latvia) sniedz padomus, kas jāņem vērā, lai pirkumi tiešsaistē būtu veiksmīgi.

Atpazīsti maldinošos modeļus

Maldinošie modeļi ir mārketinga triks, kas izstrādāts, lai manipulētu ar patērētājiem un pārliecinātu iegādāties preci. Par maldinošu modeli ir uzskatāms, piemēram, tāds paziņojums kā “tikai šodien saņem 50 procentu atlaidi”.

ECC Latvia aicina patērētājus nogaidīt un pirms pirkuma veikšanas salīdzināt cenas līdzīgām precēm, kas pieejamas citos interneta veikalos.

Papildu drošība mobilajam naudasmakam

Aizvien vairāk patērētāju izmanto mobilos naudasmakus, tas ir, aplikāciju viedtālrunī, kur iespējams glabāt visas kredītkartes, ceļojumu biļetes un abonementu datus vienā vietā.

Kopumā mobilie naudasmaki ir uzskatāmi par drošiem, jo dati tiek šifrēti un tiem nevar piekļūt ne tirgotājs, ne citas personas. Tomēr ECC Latvia aicina mobilajam naudasmakam iestatīt divpakāpju autentifikāciju un aizsargāt šīs aplikācijas datus ar papildu paroli.

Kredītkartes (slēptās) superspējas

Internetveikali patērētājiem piedāvā dažādas maksāšanas metodes, kam ir gan priekšrocības, gan trūkumi. Veicot apmaksu pēc rēķina, patērētājam nav jāatklāj tirgotājam bankas konta detaļas. No otras puses, pastāv iespēja nokavēt apmaksas termiņu. Apmaksas pakalpojumu sniedzējs “Paypal” un “Klarna” piedāvā pircēju aizsardzību, tomēr problēmu gadījumā komunikācija var būt sarežģītāka, ņemot vērā, ka ir iesaistīta vēl viena puse.

Kredītkartes izmantošana ir drošs apmaksas veids, un tai ir vēl kāda priekšrocība: nepiegādes vai krāpniecības gadījumā ir iespējams atcelt maksājumu un naudu saņemt atpakaļ kontā saskaņā ar reklamācijas procedūru (chargeback). Lai izmantotu šo priekšrocību, ir jāsazinās ar banku, taču pirms tam nepieciešams vērsties pie pārdevēja, mēģinot atrisināt situāciju. Saziņa ar pārdevēju būs jāpierāda bankai, lai saņemtu naudas atmaksu.

Paziņojumi par cenu samazinājumu var atvieglot dzīvi

Tā kā arī šogad tiks rīkotas Melnās piektdienas izpārdošanas, daži veikali paaugstina cenas, lai tās varētu samazināt un nodēvēt par atlaidēm.

ECC Latvia aicina noskatīto preču cenu izmaiņas vērot visu gadu. Vienlaikus, izmantojot bezmaksas interneta rīkus, piemēram, viedtālrunī var ieslēgt paziņojumus par cenu izmaiņām.

TwitterFacebook